Samtec Inc. TW-25-08-T-S-560-150
Part No.:
TW-25-08-T-S-560-150
Description:
CONN BRD STACK 2.00 25POS
Shipping
TW-25-08-T-S-560-150 Information
Number of Positions:
25
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating):
0.121" (3.073mm)
Length - Stack Height:
0.560" (14.224mm)
Length - Tail:
0.150" (3.810mm)