Samtec Inc. TW-25-05-T-S-350-150
Part No.:
TW-25-05-T-S-350-150
Description:
CONN BRD STACK 2.00 25POS
Shipping
TW-25-05-T-S-350-150 Information
Number of Positions:
25
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating):
0.094" (2.388mm)
Length - Stack Height:
0.350" (8.890mm)
Length - Tail:
0.150" (3.810mm)