Samtec Inc. TW-25-01-TM-D-140-105
Part No.:
TW-25-01-TM-D-140-105
Description:
CONN BRD STACK 2.00 50POS
Shipping
TW-25-01-TM-D-140-105 Information
Number of Positions:
50
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.323" (8.204mm)
Length - Post (Mating):
0.078" (1.981mm)
Length - Stack Height:
0.140" (3.556mm)
Length - Tail:
0.105" (2.667mm)