Samtec Inc. TW-24-06-T-S-440-080
Part No.:
TW-24-06-T-S-440-080
Description:
CONN BRD STACK 2.00 24POS
Shipping
TW-24-06-T-S-440-080 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.153" (3.886mm)
Length - Stack Height:
0.440" (11.176mm)
Length - Tail:
0.080" (2.032mm)