Samtec Inc. TW-24-03-L-S-325-095
Part No.:
TW-24-03-L-S-325-095
Description:
CONN BRD STACK 2.00 24POS
Shipping
TW-24-03-L-S-325-095 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.115" (2.921mm)
Length - Stack Height:
0.325" (8.255mm)
Length - Tail:
0.095" (2.413mm)