Samtec Inc. TW-24-02-L-S-120-079
Part No.:
TW-24-02-L-S-120-079
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN BRD STACK 2.00 24POS
Shipping
TW-24-02-L-S-120-079 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
TW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
24
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating):
0.178" (4.521mm)
Length - Stack Height:
0.120" (3.048mm)
Length - Tail:
0.079" (2.000mm)