Samtec Inc. TW-22-09-T-D-255-090
Part No.:
TW-22-09-T-D-255-090
Description:
CONN BRD STACK 2.00 44POS
Shipping
TW-22-09-T-D-255-090 Information
Number of Positions:
44
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.111" (2.819mm)
Length - Stack Height:
0.255" (6.477mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)