Samtec Inc. TW-22-09-T-D-210-120
Part No.:
TW-22-09-T-D-210-120
Description:
CONN BRD STACK 2.00 44POS
Shipping
TW-22-09-T-D-210-120 Information
Number of Positions:
44
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.126" (3.200mm)
Length - Stack Height:
0.210" (5.334mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)