Samtec Inc. TW-22-08-T-S-350-240
Part No.:
TW-22-08-T-S-350-240
Description:
CONN BRD STACK 2.00 22POS
Shipping
TW-22-08-T-S-350-240 Information
Number of Positions:
22
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating):
0.241" (6.121mm)
Length - Stack Height:
0.350" (8.890mm)
Length - Tail:
0.240" (6.096mm)