Samtec Inc. TW-22-08-T-S-315-240
Part No.:
TW-22-08-T-S-315-240
Description:
CONN BRD STACK 2.00 22POS
Shipping
TW-22-08-T-S-315-240 Information
Number of Positions:
22
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating):
0.276" (7.000mm)
Length - Stack Height:
0.315" (8.000mm)
Length - Tail:
0.240" (6.096mm)