Samtec Inc. TW-22-04-T-D-265-140
Part No.:
TW-22-04-T-D-265-140
Description:
CONN BRD STACK 2.00 44POS
Shipping
TW-22-04-T-D-265-140 Information
Number of Positions:
44
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating):
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height:
0.265" (6.731mm)
Length - Tail:
0.140" (3.556mm)