Samtec Inc. TW-22-03-T-D-215-140
Part No.:
TW-22-03-T-D-215-140
Description:
CONN BRD STACK 2.00 44POS
Shipping
TW-22-03-T-D-215-140 Information
Number of Positions:
44
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height:
0.215" (5.461mm)
Length - Tail:
0.140" (3.556mm)