Samtec Inc. TW-22-03-T-D-120-208
Part No.:
TW-22-03-T-D-120-208
Description:
CONN BRD STACK 2.00 44POS
Shipping
TW-22-03-T-D-120-208 Information
Number of Positions:
44
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.207" (5.258mm)
Length - Stack Height:
0.120" (3.048mm)
Length - Tail:
0.208" (5.283mm)