Samtec Inc. TW-22-03-L-S-255-165
Part No.:
TW-22-03-L-S-255-165
Description:
CONN BRD STACK 2.00 22POS
Shipping
TW-22-03-L-S-255-165 Information
Number of Positions:
22
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.115" (2.921mm)
Length - Stack Height:
0.255" (6.477mm)
Length - Tail:
0.165" (4.191mm)