Samtec Inc. TW-22-02-T-D-200-095
Part No.:
TW-22-02-T-D-200-095
Description:
CONN BRD STACK 2.00 44POS
Shipping
TW-22-02-T-D-200-095 Information
Number of Positions:
44
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating):
0.082" (2.083mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)
Length - Tail:
0.095" (2.413mm)