Samtec Inc. TW-22-02-T-D-120-125
Part No.:
TW-22-02-T-D-120-125
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN BRD STACK 2.00 44POS
Shipping
TW-22-02-T-D-120-125 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
TW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
44
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating):
0.132" (3.353mm)
Length - Stack Height:
0.120" (3.048mm)
Length - Tail:
0.125" (3.175mm)