Samtec Inc. TW-21-04-L-S-360-100
Part No.:
TW-21-04-L-S-360-100
Description:
CONN BRD STACK 2.00 21POS
Shipping
TW-21-04-L-S-360-100 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating):
0.095" (2.413mm)
Length - Stack Height:
0.360" (9.144mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)