Samtec Inc. TW-21-03-L-S-145-085
Part No.:
TW-21-03-L-S-145-085
Description:
CONN BRD STACK 2.00 21POS
Shipping
TW-21-03-L-S-145-085 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.305" (7.747mm)
Length - Stack Height:
0.145" (3.683mm)
Length - Tail:
0.085" (2.159mm)