Samtec Inc. TW-21-02-T-D-145-090
Part No.:
TW-21-02-T-D-145-090
Description:
CONN BRD STACK 2.00 42POS
Shipping
TW-21-02-T-D-145-090 Information
Number of Positions:
42
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating):
0.142" (3.607mm)
Length - Stack Height:
0.145" (3.683mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)