Samtec Inc. TW-21-02-L-S-200-090
Part No.:
TW-21-02-L-S-200-090
Description:
CONN BRD STACK 2.00 21POS
Shipping
TW-21-02-L-S-200-090 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating):
0.087" (2.210mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)