Samtec Inc. TW-21-01-G-S-126-094
Part No.:
TW-21-01-G-S-126-094
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN BRD STACK 2.00 21POS
Shipping
TW-21-01-G-S-126-094 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
TW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
21
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.323" (8.204mm)
Length - Post (Mating):
0.103" (2.616mm)
Length - Stack Height:
0.126" (3.200mm)
Length - Tail:
0.094" (2.388mm)