Samtec Inc. TW-20-10-T-D-310-100
Part No.:
TW-20-10-T-D-310-100
Description:
CONN BRD STACK 2.00 40POS
Shipping
TW-20-10-T-D-310-100 Information
Number of Positions:
40
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.614" (15.596mm)
Length - Post (Mating):
0.204" (5.182mm)
Length - Stack Height:
0.310" (7.874mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)