Samtec Inc. TW-20-10-L-S-355-125
Part No.:
TW-20-10-L-S-355-125
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-20-10-L-S-355-125 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
TW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
20
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.614" (15.596mm)
Length - Post (Mating):
0.134" (3.404mm)
Length - Stack Height:
0.355" (9.017mm)
Length - Tail:
0.125" (3.175mm)