Samtec Inc. TW-20-09-T-D-196-066
Part No.:
TW-20-09-T-D-196-066
Description:
CONN BRD STACK 2.00 40POS
Shipping
TW-20-09-T-D-196-066 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.194" (4.928mm)
Length - Stack Height:
0.196" (4.978mm)
Length - Tail:
0.066" (1.676mm)