Samtec Inc. TW-20-07-T-D-550-100
Part No.:
TW-20-07-T-D-550-100
Description:
CONN BRD STACK 2.00 40POS
Shipping
TW-20-07-T-D-550-100 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating):
0.102" (2.591mm)
Length - Stack Height:
0.550" (13.970mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)