Samtec Inc. TW-20-07-T-D-400-110
Part No.:
TW-20-07-T-D-400-110
Description:
CONN BRD STACK 2.00 40POS
Shipping
TW-20-07-T-D-400-110 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating):
0.242" (6.147mm)
Length - Stack Height:
0.400" (10.160mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)