Samtec Inc. TW-20-07-T-D-170-100
Part No.:
TW-20-07-T-D-170-100
Description:
CONN BRD STACK 2.00 40POS
Shipping
TW-20-07-T-D-170-100 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating):
0.482" (12.243mm)
Length - Stack Height:
0.170" (4.318mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)