Samtec Inc. TW-20-06-T-D-400-150
Part No.:
TW-20-06-T-D-400-150
Description:
CONN BRD STACK 2.00 40POS
Shipping
TW-20-06-T-D-400-150 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.123" (3.124mm)
Length - Stack Height:
0.400" (10.160mm)
Length - Tail:
0.150" (3.810mm)