Samtec Inc. TW-20-06-T-D-380-145
Part No.:
TW-20-06-T-D-380-145
Description:
CONN BRD STACK 2.00 40POS
Shipping
TW-20-06-T-D-380-145 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.148" (3.759mm)
Length - Stack Height:
0.380" (9.652mm)
Length - Tail:
0.145" (3.683mm)