Samtec Inc. TW-20-06-T-D-360-160
Part No.:
TW-20-06-T-D-360-160
Description:
CONN BRD STACK 2.00 40POS
Shipping
TW-20-06-T-D-360-160 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.153" (3.886mm)
Length - Stack Height:
0.360" (9.144mm)
Length - Tail:
0.160" (4.064mm)