Samtec Inc. TW-20-06-T-D-350-140
Part No.:
TW-20-06-T-D-350-140
Description:
CONN BRD STACK 2.00 40POS
Shipping
TW-20-06-T-D-350-140 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.183" (4.650mm)
Length - Stack Height:
0.350" (8.890mm)
Length - Tail:
0.140" (3.556mm)