Samtec Inc. TW-20-05-T-D-380-160
Part No.:
TW-20-05-T-D-380-160
Description:
CONN BRD STACK 2.00 40POS
Shipping
TW-20-05-T-D-380-160 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating):
0.054" (1.372mm)
Length - Stack Height:
0.380" (9.652mm)
Length - Tail:
0.160" (4.064mm)