Samtec Inc. TW-20-05-T-D-358-118
Part No.:
TW-20-05-T-D-358-118
Description:
CONN BRD STACK 2.00 40POS
Shipping
TW-20-05-T-D-358-118 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating):
0.118" (2.997mm)
Length - Stack Height:
0.358" (9.093mm)
Length - Tail:
0.118" (2.997mm)