Samtec Inc. TW-20-05-T-D-120-120
Part No.:
TW-20-05-T-D-120-120
Description:
CONN BRD STACK 2.00 40POS
Shipping
TW-20-05-T-D-120-120 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating):
0.354" (8.992mm)
Length - Stack Height:
0.120" (3.048mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)