Samtec Inc. TW-20-04-T-D-320-130
Part No.:
TW-20-04-T-D-320-130
Description:
CONN BRD STACK 2.00 40POS
Shipping
TW-20-04-T-D-320-130 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating):
0.105" (2.667mm)
Length - Stack Height:
0.320" (8.128mm)
Length - Tail:
0.130" (3.302mm)