Samtec Inc. TW-20-04-T-D-300-125
Part No.:
TW-20-04-T-D-300-125
Description:
CONN BRD STACK 2.00 40POS
Shipping
TW-20-04-T-D-300-125 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating):
0.130" (3.302mm)
Length - Stack Height:
0.300" (7.620mm)
Length - Tail:
0.125" (3.175mm)