Samtec Inc. TW-20-03-T-D-120-135
Part No.:
TW-20-03-T-D-120-135
Description:
CONN BRD STACK 2.00 40POS
Shipping
TW-20-03-T-D-120-135 Information
Number of Positions:
40
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.280" (7.112mm)
Length - Stack Height:
0.120" (3.048mm)
Length - Tail:
0.135" (3.429mm)