Samtec Inc. TW-20-03-L-S-260-160
Part No.:
TW-20-03-L-S-260-160
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-20-03-L-S-260-160 Information
Number of Positions:
20
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.115" (2.921mm)
Length - Stack Height:
0.260" (6.604mm)
Length - Tail:
0.160" (4.064mm)