Samtec Inc. TW-20-03-L-S-250-150
Part No.:
TW-20-03-L-S-250-150
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-20-03-L-S-250-150 Information
Number of Positions:
20
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.135" (3.429mm)
Length - Stack Height:
0.250" (6.350mm)
Length - Tail:
0.150" (3.810mm)