Samtec Inc. TW-20-03-L-S-155-080
Part No.:
TW-20-03-L-S-155-080
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-20-03-L-S-155-080 Information
Number of Positions:
20
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.300" (7.620mm)
Length - Stack Height:
0.155" (3.937mm)
Length - Tail:
0.080" (2.032mm)