Samtec Inc. TW-20-02-G-S-200-125
Part No.:
TW-20-02-G-S-200-125
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-20-02-G-S-200-125 Information
Number of Positions:
20
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating):
0.052" (1.321mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)
Length - Tail:
0.125" (3.175mm)