Samtec Inc. TW-20-02-G-S-135-120
Part No.:
TW-20-02-G-S-135-120
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-20-02-G-S-135-120 Information
Number of Positions:
20
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating):
0.122" (3.099mm)
Length - Stack Height:
0.135" (3.429mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)