Samtec Inc. TW-20-01-G-S-196-065
Part No.:
TW-20-01-G-S-196-065
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-20-01-G-S-196-065 Information
Number of Positions:
20
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.323" (8.204mm)
Length - Post (Mating):
0.062" (1.575mm)
Length - Stack Height:
0.196" (4.978mm)
Length - Tail:
0.065" (1.651mm)