Samtec Inc. TW-20-01-G-S-120-070
Part No.:
TW-20-01-G-S-120-070
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-20-01-G-S-120-070 Information
Number of Positions:
20
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.323" (8.204mm)
Length - Post (Mating):
0.133" (3.378mm)
Length - Stack Height:
0.120" (3.048mm)
Length - Tail:
0.070" (1.778mm)