Samtec Inc. TW-19-04-T-D-305-120
Part No.:
TW-19-04-T-D-305-120
Description:
CONN BRD STACK 2.00 38POS
Shipping
TW-19-04-T-D-305-120 Information
Number of Positions:
38
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating):
0.130" (3.302mm)
Length - Stack Height:
0.305" (7.747mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)