Samtec Inc. TW-18-12-T-D-600-190
Part No.:
TW-18-12-T-D-600-190
Description:
CONN BRD STACK 2.00 36POS
Shipping
TW-18-12-T-D-600-190 Information
Number of Positions:
36
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.320" (8.128mm)
Length - Stack Height:
0.600" (15.240mm)
Length - Tail:
0.190" (4.826mm)