Samtec Inc. TW-18-12-L-S-620-300
Part No.:
TW-18-12-L-S-620-300
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Shipping
TW-18-12-L-S-620-300 Information
Number of Positions:
18
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.190" (4.826mm)
Length - Stack Height:
0.620" (15.748mm)
Length - Tail:
0.300" (7.620mm)