Samtec Inc. TW-18-08-T-D-579-150
Part No.:
TW-18-08-T-D-579-150
Description:
CONN BRD STACK 2.00 36POS
Shipping
TW-18-08-T-D-579-150 Information
Number of Positions:
36
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating):
0.102" (2.591mm)
Length - Stack Height:
0.579" (14.707mm)
Length - Tail:
0.150" (3.810mm)