Samtec Inc. TW-18-08-T-D-500-250
Part No.:
TW-18-08-T-D-500-250
Description:
CONN BRD STACK 2.00 36POS
Shipping
TW-18-08-T-D-500-250 Information
Number of Positions:
36
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating):
0.081" (2.057mm)
Length - Stack Height:
0.500" (12.700mm)
Length - Tail:
0.250" (6.350mm)