Samtec Inc. TW-18-05-T-D-364-130
Part No.:
TW-18-05-T-D-364-130
Description:
CONN BRD STACK 2.00 36POS
Shipping
TW-18-05-T-D-364-130 Information
Number of Positions:
36
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating):
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height:
0.364" (9.246mm)
Length - Tail:
0.130" (3.302mm)